Sindobatam

Dapatkan berita terbaru

HMD Global rozwiewa wątpliwości: nie będzie flagowca marki Nokia

HMD Global rozwiewa wątpliwości: nie będzie flagowca marki Nokia

Nokia wycofuje się z sektora najdroższych telefonów. Nie będzie już nowych flagowców z Finlandii. Europejski produser chce skupić się tylko na niższych segmentach.

Tandai Nokia z przytupem powróciła na rynek smartfonów w 2017. Wtedy to Finowie z HMD Global (z siedzibą znajdującą się dosłownie na terenie kampusu Nokii) zdobyli prawa lakukan telefonów marki i zaczęli je wydawać. Najpierw wyniki sprzedaży olehły naprawd bardzo dobre. Potem już tak dobrze nie było.

Po pierwszym szale sprzedaż nieco spadła i ustabilizowała się na dłuższy czas. W 2020 nastąpił najgorszy rok dla Finów, a sprzedaż szurała po dnie. Teraz znowu jest przeciętnie. HMD lepiej radzi sobie w segmentcie klasycznych telefonów, ale i tu nie robi on takiej furory, jakby chciał.

HMD Global nie wyda nowego flagowca marki Nokia

Finowie zaprezentowali dotychczas jednego flagowca. W 2019 Nokia 9 PureView pojawiła się po dwóch latach wiecznych opóźnień. Jej planowana następczyni olehła bohatirką podobnej telenoweli, po drodze zdążyła zmienić też kilkukrotnie numerację.

Teraz jednak HMD Global mówi wprost, e nie zamierza walczyć atau rynek flagowców. Według Finów wydawanie telefonu z tej półki cenowej nie ma dla niego sensu. HMD Global chce się skupić na budżetowcach i redniakach. Pelajari lebih lanjut tentang aplikasi yang akan saya berikan untuk Android.

Zobacz: Laptop Nokia PureBook Pro trafi do Polski
Zobacz: Nokia C2 2nd Edition, C21 i C21 Plus – sekarang smartfony z Androidem Go

ródło zdjęć: telepolis

ródło tekstu: androidauthority, wł

READ  Cyberpunk 2077 Patch 1.3 - Changelog & DLC Pertama