Sindobatam

Dapatkan berita terbaru

Mocne wzrosty di Wall Street dengan oczekiwaniu dan posiedzenie Fed

Mocne wzrosty di Wall Street dengan oczekiwaniu dan posiedzenie Fed

Mocne wzrosty di Wall Street dengan oczekiwaniu dan posiedzenie Fed
untuk Daniel Avram / / Shutterstock

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi wzrostami głównych indeksów. Inwestorzy oczekują na rodową decyzję Rezerwy Federalnej USA. Ceny ropy poszły mocno w dół.

Dow Jones Industrial dengan zamknięciu wzrósł 600 punktów, czyli 1,82 proc. saya wyniósł 33.544,34 pkt. S&P 500 dengan koniec dnia zyskał 2,14 proc. saya wyniósł 4.262,45 pkt. Indeks przerwał serię trzech spadkowych sesję z rzędu. Nasdaq Composite wzrósł o 2,92 proc. saya zamkn sesję na poziomie 12.948,62 pkt.

Mocno spadły ceny ropy naftowej. Ropa TI potaniała o 7,3 proc., lakukan 95,54 USD za baryłkę, a Brent zniżkował 7,42 proc., lakukan 98,97 USD za baryłkę. Ropa jest poniżej bariery 100 USD/b po raz pierwszy dari 1 marca.

– Rynek bercanda roztrzęsiony. Jenis zaniepokojenia rosyjską inwazją, inflacją i Fedem. Wraz z rosnącymi obbawami o bessę inwestorzy stali się niespokojni – powiedział Gene Goldman, dyrektor ds. inwestycji w Cetera Manajemen Investasi.

Trwa trzeci tydzień inwazji wojsk rosyjskich na terenach Ukrainy. W ostatnich godzinach rosyjska artyleria kontynuowała bombardowanie budynków mieszkalnych i infrastruktury cywilnej m.in. w Kijowie, Czernihowie dan Charkowie. Jalan-jalan ke miasto Irpień.

Rabu Penatgonu, prawie wszystkie rosyjskie ofensywy wojskowe w Ukrainie pozostają w marwym punkcie po niewielkich postępach w ciągu weekendu. Rosyjskie wojska wciąż znajdują się około 15 km dari pusat Kijowa – powiedział amerykański urzędnik ds. kejengkelan.

UE formalnie przyjęła nowe sankcje wobec Rosji, w tym zakaz transakcji z niektórymi przedsiębiorstwami państwowymi oraz zakaz nowych inwestycji w rosyjskim sektorze energetycznym. Unijne sankcje obejmują też ograniczenia w handlu elazem i stalą oraz towarami luksusowymi z Rosją.

Unia zdecydowała o objęciu sankcjami “kluczowych oligarchów, lobbystów i propagandystów forsujących narrację Kremla atau sytuacji na Ukrainie oraz kluczowych firm z.sektorawomanystów zygonis”. Sankcje dotyczą też “osób związanych z rosyjską bazą obronną i przemysłową”.

READ  Kereta api hijau untuk penduduk Provinsi Silesia - Portal Internet Racibórz

Lihat Delta Airlines wzrosła o 9 proc., United Airlines zwyżkowa 8 proc., Southwest o 5,5 proc. Wszystkie trzy linie lotnicze podniosły swoje prognozy dotyczące przychodów, twierdząc, e podróże lotnicze odbijają się od wcześniejszego spadku spowodowanego-19 warnik rozianm covid

Marathon Oil spadał o 3,5 proc., przewodząc stratom w sektorze paliwowym po dalszym spadku ceny ropy. Perangkat Lunak Coupa spadła o 18 proc. po tym, jak firma zajmująca się oprogramowaniem biznesowym wydała znacznie słabszą niż oczekiwano prognozę całoroczną dotyczącą przychodów.

Inwestorzy czekają dan posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej, która ma rozpocząć zacieśnianie polityki pieniężnej. Desyzja Fedu oraz najnowsze projekcje makroekonomiczne zostaną opublikowane atau 19.00 czasu polskiego, ao 19.30 odbędzie się konferencja prasowa prezesa J. Powella, który przadjiasnie de cyuz

Inwestorzy zaczęli już wyceniać bardziej zdecydowane działania Fed w walce z inflacją i oczekują w tym roku 7 podwyżek stóp procentowych – po 25 pb.

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu PPI w USA w lutym wzrosły o 0,8 proc. w ujęciu miesiąc melakukan miesiąca, rok melakukan roku wzrosły atau 10 proc. – poinformował Praktik Departemen dengan komunikacie. Po wyłączeniu cen ywności i energii, indeks PPI wzrósł o 0,2 proc. mdm, a rdr wzrósł o 8,4 proc.

Inflacja w USA olehła wysoka już przed rozpoczęciem wojny Rosji z Ukrainą, a sankcje nałożone przez kraje Zachodu na Rosję wywołały na rynkach towarowych szok cenowycze, co global

Rozmawiamy o podwyżkach stóp procentowych już od około roku. Byłoby dobrze dla rynku, aby cykl w rodę się rozpoczął. Jest możliwość, e Rezerwa Federalna powie, e martwi się inflacją, ale będzie uważnie obserwować rozwój sytuacji na wiecie” – powiedział Christopher Grisanti, główny strateg MAI Jakcji w akc Manajemen. (PAP Biznes)

kr/pr/

ródło:PAP Biznes