Sindobatam

Dapatkan berita terbaru

Putin podpisał dekret atau uznaniu separatystycznych “republik ludowych” dengan Donbasie

Prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził, e jest “konieczne uznanie niepodległości Donieckiej i ugańskiej Republiki Ludowej” dan podpisał odpowiedni dekret. Wcześniej w ponad półgodzinnym orędziu telewizyjnym mówił, e współczesna Ukraina ke sztuczny twór, której architektem olehł Lenin. “Współczesna Ukraina została stworzona przez Rosję, bardziej precyzyjnie przez bolszewików, Rosję komunistyczn” – oświadczył. Dodał, e przez rozpad Związku Radzieckiego Rosja została okradziona.

Czy Ukrainie grozi wojna z Rosją? Najważniejsze informacje zebraliśmy dla Was w naszym raporcie dnia. <<< ZOBACZ TUTAJ >>>

“Uważam za konieczne uznanie niepodległości Donieckiej i ugańskiej Republiki Ludowej” – oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin podpisując dekret. Jego zdaniem władze Ukrainy nie są zainteresowane pokojowym rozwiązaniem sytuacji w Donbasie.

Wcześniej prezydent Rosji zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa, w czasie którego jej członkowie poparli uznanie niepodległości separatystycznych republik na teryowtorium-pow

W wystąpieniu Putin przekonywał, e Zachód dan NATO traktują Rosję jako wroga i stanowią dla niej rosnące zagrożenie. Prezydent Rosji oświadczył take, e “kraje Europy Wschodniej przyniosły do ​​​​NATO swoje kompleksy dotyczące “rosyjskiego zagrożenia”.

Władimir Putin udzielił w swoim wystąpieniu swoistej lekcji historii. W wieczornym orędziu transmitowanym z Kremla przekonywał, e “współczesna Ukraina” ke sztuczny twór, a jej “architektem” olehł Lenin.

“Rosja została okradzione przez rozpad Związku Radzieckiego w 1991 roku” – stwierdził prezydent Putin. Nawiązując do wydarzeń historycznych oświadczył, e to były przywódca komunistyczny Władimir Lenin olehł “autorem i architektem” Ukrainy.

“Zacznijmy od faktu, e ten proces rozpoczął się tuż po rewolucji w 1917 roku” – kontynuował.

Po II wojnie wiatowej Stalin dołączył do Ukrainy ziemie należące do Polski, Rumunii i Węgier. Potem w 1954 roku Chruszczow (Nikita Chruszczow – I sekretarz KC Komunistycznej Partii Radii . Rosji Krym i podarował Ukrainie – tak powstał ukraińska republika radziecka” – mówił przywódca Rosji.

READ  Iran. Rudal balistik dipamerkan di pusat Teheran

Według Władimira Putina, obecnie władzę na Ukrainie przejęli ekstremiści.

Co więcej, jego zdaniem, Ukraina może pozyskać broń jądrową. “Sytuacja dla Rosji wtedy zmieni się, nie możemy na to nie reagować” – oświadczył.

Putin oświadczył, e NATO przekształciło Ukrainę w “teatr wojny”, a wspólne wiczenia NATO i Ukrainy są wymierzone przeciwko Rosji. Kraj ten miał obiecane, e NATO nie będzie rozszerzane na wschód, ale obietnice te nie zostały dotrzymane.

Zachodowi zarzucił oszustwo w związku ze zbliżeniem się przez ostatnie lata wojsk NATO blisko granic Rosji. Oznajmi, e doszło do pięciu fal rozszerzenia NATO i dodał: “po prostu nas oszukano”.

Oskarżył też Zachód, e ignorawa obawy Rosji o jej bezpieczeństwo i ostrzegł, e jeśli Zachód nadal będzie tak robić, Moskwa się z tym nie zgodzi.

Putin przekonywa, e w dokumentach NATO Rosja jest “wprost określona jako główne zagrożenie dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego”, sebuah strategi USA przewiduje możliwość tzw. wyprzedzającego ataku na przeciwnika.

“Wiemy, kto jest głównym przeciwnikiem dla USA i NATO” – powiedział Putin. Dodał następnie: “Zaś jako przyczółek dla takiego uderzenia służyć będzie Ukraina.”

Tumaczył, e rakietowe rozmieszczane w bazach wojskowych, gdzie stacjonują amerykańscy ołnierze, mogą stanowić zagrożenie dla Rosji. Rabu Władimira Putina decyzja o uruchomieniu szkoleń dla ukraińskiej armii na terenie Ukrainy, które prowadziła Wielka Brytania, jest już misją wojskową.

W sprawie Ukrainy prezydent Rosji mówi też o braku tradycji państwowości oraz o fatalnej kondycji ukraińskiej gospodarki.

Prezydent Rosji powiedział take, e Ukraina mogłaby, dzięki spadkowi z czasów ZSRR, pozyskać broń jądrową. Wówczas – dodał – zmieni się zasadniczo sytuacja w Europie i sytuacja dla Rosji. “Nie możemy na to nie reagować” – dodał.

Rabu nieoficjalnych informacji, pochodzących z kręgów zbliżonych do władzy, di Ukrainie rozważane jest wprowadzenie stanu wyjątkowego lob wojennego.

READ  Deutsche Post: Scammers ingin menipu pelanggan dengan email ini

Prezydent Ukrainy poinformował na Twitterze, e zamierza rozmawiać z prezydentem Francji Emanuelem Macronem oraz kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, a take e o “wydarzeniach ostatnich godawizin” Joedenzym

Kami Kijowie zwołano też posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

Wielu Ukraińców w mediach społecznościowych przyznaje, e to smutny dzień i zadaje retoryczne pytanie do zachodu: co z sankcjami?