Sindobatam

Dapatkan berita terbaru

Wojna w Ukraina. Alexei Nawalny zapelowa do Rosjan, oleh codziennie protestowali przeciw wojnie

Antykremlowski opozycjonista Aleksiej Nawalny, wiziionyon od ponad roku w rosyjskiej kolnei, w rodę na Twitterze zaopelowa przeciw wojni rozi word –

“Chcemy być narodem pokoju niestety niewielu Moze nas tak dziś nazwać Nie stańmy się jednak przynajmniej narodem zastraszonych, niemych ludzi Tchórzy, którzy udają, że nie dostrzegają, że agresja przeciwko Ukrainie została rozpętana przez naszego szalonego cara..” – napisał Nawalny w serii tweetow.

ZOBACZ: Rosja-Ukraina. Mer Konotopu: postawili ultimatum – jęli będziemy stawiać opór, rozniosą miasto

“Nie mogę, nie chcę i nie pozostanę cicho, patrząc jak pseudohistoryczny nonsens dyczący sprzed stuł się wymówką dla Rosjan do Mordowania Ukraina Poks Pokmon Pokmon”

Nawalny wezwał ludzi, oleh wyszli na ulice i walczyli dla pokoju

Nawalny wezwał “wszystkich, aby wyszli na ulice i walczyli dla pokoju”. Zaopelował, aby koydy “gdziekolwiek jest, w Rosji, na biłorusi czy po drugiej stronie planety”, wikhodził codziennie na gwny plac swojego miasta o godz. 19 ya tuhan. Pada akhir pekan ke-14, jurang memprotes rosyjskiej agresji.

“Jeyli, aby powstrzymać wojnę, będziemy musi zopełniać więzienia. “- podkriślił opozycjonista.

Navalny odbywa wyrok pozbawienia wolności w koloni karnej za rzekome pembiayaan defraudacje. Kara została odwieszona w lutym 2021 roku po powrocie opozycjonisty z Niemiec, gdzie leczył si po probie otrucia. Zdaniem Nawalnego dengan spesifikasi khusus. Kreml zaprzecza waktu oskarżeniom.

sebuah / PAP

Czytaj więcej