Sindobatam

Dapatkan berita terbaru

Intel ARC A770: Znamy wyniki wydajności karty dla zwykłych komputerów

Po laptopach przyszła pora na komputery stacjonarne. Mowa atau kolejnych kartach graficznych dari Intela i wydajności model ARC A770. Czy jest na co czekać?

W tym roku czeka nas sporo premier nowych procesorów i kart graficznych lakukan komputerów stacjonarnych i laptopów. Jednak prawdopodobnie jednym z ciekawszych wydarzeń będzie debiut nowych produk dari Intela. Wbrew pozorom nie mówimy o CPU, sebuah graficznych układach. Dokładniej atau serii Intel ARC Alchemist.

Wydajność Intel ARC A770 pozostawia menggunakan yczenia

Niebiescy zaprezentowali już pod koniec marca najtańszą serię skierowaną lakukan laptopów, czyli Intel ARC 3. Model dokładniej A350M i A370M. Na mocniejsze warianty – Intel ARC 5 i ARC 7 – oraz propozycje lakukan komputerów stacjonarnych przyjdzie nam poczekać przynajmniej do lata 2022. Wygląda jednak na to, e są one już niemal gotowe, a Amerykanie przeprowadzają ostatnie testy i szykują sterowniki.

W bazie wyników programu pomiarowego Geekbench pojawił się bowiem ciekawy wpis. Dotyczy pada testu układu Intel ARC A770, czyli zewnętrznej karty graficznej montowanej w slocie PCI Express dan płycie głównej. Sparowany pada prosesor był z Intel Core i5-9600K. Bercanda untuk przedstawiciel 9. generacji nazwanej Coffe Lake, którą często pracownicy Niebieskich wykorzystują w swoich wewnętrznych testach.

Intel ARC A770 wyposażony będzie w 32 rdzenie Xe, a więc 512 jednostek CU dan zostanie sparowany z 16 GB pamięci VRAM. Taktowanie rdzenia w opisywanym teście wynosiło 2400 MHz, a więc zaledwie 200 MHz więcej niż niż w podstawowym modelu Intel ARC 3 dla laptopów. Pobor mocy ma wynosić 175 W lob więcej.

Intel ARC A770: Znamy wyniki wydajności karty dla zwykłych komputerów

A jak przekłada się to na wydajność? Nieciekawaie. 85 585 punktów dengan teście OpenCL untuk mało, mniej nawet niż laptopowy NVIDIA GeForce RTX 3060 z 89 012 punktami. A w końcu nie jest untuk setan wydajności. Z ostatecznymi wnioskami warto jednak wstrzymać się melakukan oficjalnej perdana. Nie wiemy na jakim etapie był zarówno testowany Intel ARC A770, ani sterowniki graficzne. Dużo tutaj jeszcze może się zmieni.

READ  Tiga ritual sederhana untuk bulan baru di Sagitarius. Manfaatkan waktu perubahan - Super Express

Intel ARC A770: Znamy wyniki wydajności karty dla zwykłych komputerów

Pytanie też czy zobaczymy wyższe modele, jak Intel ARC A780, który pojawiał się kita wcześniejszych przeciekach? Tak czy siak taka wydajność dla wielu osób będzie wystarczająca, zwłaszcza w przypadku rozdzielczości Full HD czy tytułów sieciowych. Dużo ważniejsza okaże się cena, jaką zobaczymy w sklepach.

Zobacz: Uji MSI MEG Z690 UNIFY: Królewska płyta główna dla Intel Alder Lake
Zobacz: Tak małej karty graficznej AMD fajar nie było. Zmieści się wszędzie!

ródło zdjęć: VideoCardz

Catatan tekstu: VideoCardz, oprac. waasne