Sindobatam

Dapatkan berita terbaru

Soboń: projekt zmian podatkowych trafi do Sejmu jeszcze w kwietniu

Soboń: projekt zmian podatkowych trafi do Sejmu jeszcze w kwietniu

2022-04-06 08:00

publikacja
2022-04-06 08:00

Soboń: projekt zmian podatkowych trafi do Sejmu jeszcze w kwietniu
untuk Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Jeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, projekt zmian podatkowych trafi na posiedzenie Sejmu w ostatnim tygodniu kwietnia – zapowiedział w rodę wiceminister finansów Artur Soboń.

Pobierz e-pity 2021 Urucom online

Przedstawiciel MF zapytany dan radiowej Jedynki, kiedy wejdą w ycie zmiany podatkowe dotyczące m.in. zmian w podatku LUBANGodpowiedział: “Jeśli uda da nam się – a cały czas idziemy zgodnie z planm, (…) – jeśli uda nam się zebrać w tym tygodniu uwagi, które spłynęły wtujim prachm jem konz PAP może-PAP) trafić do Sejmu, (…) jeślibyśmy wtedy trafili do Sejmu, to termin lipcowy jest całkowicie realny” – powiedzia

Rabu Sobonia, gdy przepisy wejdą w ycie, tak jak planowano, dolna stawka PIT będzie obniżona lakukan 12 proc. od 1 stycznia 2022 r., aw zaliczkach, czyli – jak powiedział – w “naszych wynagrodzeniach” – od 1 lipca 2022 r.

W poniedziałek Ministerstwo Finansów poinformowało, e zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie zmian w podatku PIT.

Zgodnie z zaproponowanymi przez resort finansów rozwiązaniami, dari 1 lipca tego roku ma zostać obniżona dolna stawka PIT z 17 proc. lakukan 12 proc., zlikwidowana zostanie tzw. ulgi dla klasy redniej, a przedsiębiorcy będą mogli wyłączyć składki na ubezpieczenie zdrowotne z podstawy opodatkowania. W projekcie ustawy zapisano takeże powrót do wspólnego rozliczenia z dzieckiem w przypadku samotnych rodziców oraz zwiększenie kwoty zarobków, jakie może osiągnąćz jicłzóchópr (PAP)

Chcesz rozliczyć PIT za 2021 rok?

autorka: Małgorzata Werner-Woś

mww/ amak/

ródło:pap
Tematy