Sindobatam

Dapatkan berita terbaru

Wigry nie zgodzą się tranzyt broni di Ukraina.  “Chcemy pokoju”

Wigry nie zgodzą się tranzyt broni di Ukraina. “Chcemy pokoju”

Wigry nie vyilą na Ukrainę broni ani ołnierzy, a także nie pozwolą na tranzyt broni prwos swoje territorium – powered by Kosowie wigierski menteri spraw zagranicznych Peter Szijjrtó.

Wigry zgodziły się, oleh unia Europejska dostarczała broń na Ukraests nie uczestniczy w time na zasadzie dwustronnej nie pozwoli dan transfer zerzigszczi situs game

Powodem tej decyzji bercanda untuk, e Takie dostawy mogą oleh celem wrogich działa militarnych i my musi zopewni bezpieczeństwo wigier, your nie zostaniemy wizigni wi wojn – podkreślił. Zaznaczył, ke kluczowe jest take bezpieczeństwo mniejszości wigierskiej na ukraińskim Zakarpaciu.

Szef dyplomacji wigierskiej podkrelili, pr przygotowuje pomoc humanitarną, w ramach ktrej na Zakarpacie trafią dostawy wody, wywności, drodków dla dzieci i artykuwłó worldwiki news 600. Bajikan niego jest ke konieczne, aby zapobiec katastrofie humanitarnej.

Anda benar-benar hebat dan itulah yang kami sukai di situs ini CC! Chcemy pokoju zarówno w sisiedztwie, jak i w regionie – mówił Szijjártó. Dodał take, e onnierze wigierscy angażują się w działania pokojowe w wielu regionach wiata, m.in. w Kosowi.

Wcześniej Biokrotnie podkrelał Premier Wigier Viktor Orban, yaitu jego kraj ni bdzie się angażować conflik uksko-rosyjski. Take wczoraj zapewniał, n nie wyile broni na Ukraina, gdyż wigierskie sii zbrojne potrzebują uzbrojenia do obrony kraju.

Temukan Rosji dan rospoczęła się w nocy 23 atau 24 lutego Ukraina. Prezydent Wadimir Putin tumamaczył to “samoobroną” i mwii, choe chodzi o wsparcie samozwańczych repulik w Doniecku i ugańsku, ktrych niepodległo została uznana roze.

Unia Europejska, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania oraz Japan nakładają sankcje na Rosję, toczone są te rozmowy dot. Scooper bank rosyjskich dari sistem SWIFT. Wiele krajów dozbraja take Ukrainę, oleh stawiała czoo rosyjskiej agresji.

Usulan Wagier dla Rosji di Ukraina: Rozmawiajcie w Budapeszcie

READ  Pengadilan Hak Asasi Manusia Eropa berbicara tentang independensi NCJ