Sindobatam

Dapatkan berita terbaru

Błędy w Polskim adzie. Premier: Konsekwencje mogą być nadal wyciągane

Szef rządu w trakcie swojej wizyty w Kokotowie w woj. małopolskim odpowiadał m.in. dengan pytania dotyczące błędów w Polskim adzie saya konsekwencji z tego płynących.

Atak na Polski ad?

Oczywiście wszelkie niedoskonałości, błędy, które zostały popełnione, muszą zostać naprawione. Zleciłem ke zaraz, jak objąłem – na bardzo krótki, mam nadzieję, czas – funkcję ministra finansów. Konsekwencje personalne również zostały wyciągnięte. Jeśli trzeba będzie, ke będą jeszcze dalej wyciągnięte – powiedział Mateusz Morawiecki.

W związku z błędami w podatkowym Polskim adzie, z funkcji ministra finansów w ubiegły poniedziałek zrezygnował Tadeusz Kościński. Później z Ministerstwa odwołany został też wiceminister Jan Sarnowski. Po dymisji Kościńskiego ke szef rządu objął również funkcję ministra finansów.

Atak na nowe zasady podatkowe jest przeprowadzany w bardzo ciekawy sposób, ponieważ on pokazuje, e są osoby, które mają większe wynagrodzenia miesięczne, załóżmy, 20. 40, 50 12, 20. 40, 50 12, zł, i te osoby rzeczywiście muszą trochę więcej dołożyć lakukan wspólnego budżetu, lakukan finansów publicznych – precyzyjnie rzecz ujmując, bo to są znaczoneajtórez służba zdrowia mogła stać na jak najwyższym poziomie (…). Te osoby nie chcą oczywiście dokładać więcej do wspólnego budżetu i stąd jest ten spór, który dzisiaj w przestrzeni publicznej ma miejsce – mówił Morawiecki.

Premier przyzna, e pojawiły się błędy, pomyłki w Polskim adzie i s one prostowane. Rabu szefa rządu jednak za mało się mówi o tym, co jest podstawą tej reformasi podatkowej. – Sistem polski podatkowy oleh postawiony dan głowie. Osoby, które zarabiały mniej proporcjonalnie procentowo do swoich zarobków, płaciły wyższe daniny. Czy untuk bercanda adil? Czy to było właściwe ukształtowanie systemu podatkowego przez liberałów z PO, wcześniej z innych partii? Moim zdaniem to nie było właściwe – podkreślił.

READ  Setelah liburan musim panas, suku bunga akan naik lebih banyak lagi

Polski ad

1 stycznia weszła w ycie podatkowa część Polskiego adu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza program w podatkach, bercanda podniesienie kwoty wolnej melakukan 30 tys. zł oraz progu dochodowego melakukan 120 tys. z. Jednocześnie znikła ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc. Ma untuk zrekompensować tzw. ulga dla klasy redniej, czyli osób zarabiających miesięcznie dari 5 tys. 701 zł lakukan atau 12 tys. 800 z.

Na początku stycznia media informowały jednak o szeregu grup zawodowych i społecznych, które po 1 stycznia otrzymały wyraźnie niższe wypłaty (m.in. niektórzy nauczyciele, funkcjonarowżiuschze, s Przedstawiciele rządu zapowiedzieli zmiany w podatkowej części Polskiego adu.