Sindobatam

Dapatkan berita terbaru

Poczta Polska ostrzega przed sekarang oszustwem.  Można stracić pieniądze

Poczta Polska ostrzega przed sekarang oszustwem. Można stracić pieniądze

2022-04-14 09:28

publikacja
2022-04-14 09:28

Poczta Polska ostrzega przed sekarang oszustwem.  Można stracić nawet kilkaset złotych
untuk anek.soowannaphoom / / Shutterstock

Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi przesyłkami wysyłanymi przez oszustów lakukan losowych odbiorców. Za paczkę należy zapłacić przy odbiorze. Opłata wielokrotnie przewyższa wartość przedmiotów znajdujących się w przesyłce. Stracić można od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Rozwój e-handlu otworzył kolejne możliwości dla oszustów. Przestępcy mają nową metodę wyłudzania pieniędzy. Polega di na wysyłaniu przedmiotów o znikomej wartościtakich jak plastikowy pierścionek lob piłeczka, do losowych odbiorców, przy wskazaniu nieproporcjonalnie wysokiej do zawartości przesyłki kwoty pobrania od adresata” – podaje Poczta Polska.

Klien bekerja dengan produk zamówione w sklepach internetowych powinni przed zapłaceniem sprawdzić, kto jest nadawcą przesyłki oraz upewnić się, e jest to sprzedawóreza, do kuontali. Alamat paczki działając pod wpływem impulsu w momen niespodziewanej wizyty kuriera i konieczności dokonania szybkiego wyboru decydują się na opłacenie i przyjęcie tajemnicłzej.

– Nie kupujmy kankota w worku”, bo właśnie na to liczą wyłudzacze. Konsultujmy si z dolownikami i informujmy wzajemnie, jeżeli coś zamawiamy przez Internet. Niespodziewana wizyta w drzwiach doręczyciela z przesyłką niewiadomego pochodzenia, dan dodatek lakukan opłacenia, powinna wzmóc naszą czujność. Jeeli zdecydujemy się opłacić taką przesyłkę, możemy się srogo rozczarować jej zawartością, za którą przyszło nam zapłacić niemałe praenizowzaczaski.

kanPamiętajmy, e każdy, kto przyjmie przesyłkę pobraniową i poczuje się oszukany jej zawartością, powinien takie zdarzenie zgłosić na policję– podkreśla Poczta Polska w komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie internetowej.

READ  Inflasi dan suku bunga di Polandia. Anggota Komite Kebijakan Moneter: Pemerintah tidak kondusif untuk memperlambat inflasi
10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Mas pytanie? Napisz na [email protected]

Kliknij, aby przejść dalej (Bankier.pl)

DF

ródło:
Tematy