Sindobatam

Dapatkan berita terbaru

Ukraina wraca do gry. Mocne spadki di Wall Street

2022-02-17 22:36

publikacja
2022-02-17 22:36

Ukraina wraca do gry.  Mocne spadki di Wall Street
untuk ANDREW KELLY / / Reuters

Czwartkowa sesja przyniosła powrót spadków na nowojorskich giełdach. Inwestorow ponownie zaniepokoiła sytuacja na Ukrainie dan wypowiedzi amerykańskiej administracji. Nie pomogły ambil wypowiedzi terkemukanego przedstawiciela Rezerwy Federalnej.

Rosja planuje inwazję na Ukrainę w ciągu najbliższych kilku dni i szuka pretekstu, aby ją uzasadnić – powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Kreml zaprzeczył i oświadczył, e nie planuje ataku na Ukrainę. Padają bardzo poważne oskarżenia, a sytuacja znów robi się napięta, co niepokoi inwestorów. Dodatkowo media informowały o wymianie ognia w Donbasie.

– Nasze informacje jasno wskazują, e rosyjskie siły przygotowują się do ataku na Ukrainę w ciągu najbliższych dni – dodał sekretarz stanu USA Antony Blinken podczasń posizpiecONZ. Jak dodał, Rosja już podjęła kroki w kierunku wojny, usiłując wykreować pretekst do inwazji.

Na fali rosnącego ryzyka geopolitycznego w drugiej części czwartkowej sesji nowojorskie indeksy pogłębiły początkowe spadki. Dow Jones poszedł w dół o 1,78%, schodząc melakukan 34 312,03 pkt. S&P500 zniżkował o 2,12%, dengan zamknięciu notując wartość 4 380,26 pkt. Nasdaq spadł o 2,88%, finiszując z wynikiem 13 716,72 pkt.

Dodatkowo nastroje di Wall Street pogorszyły kolejne jastrzębie” wypowiedzi Jamesa Bullarda. Szef Fedu z St. Louis powiedział, e bazowa inflacja PCE (czyli ulubiona miara inflacji Rezerwy Federalnej) nie jest znana z tego, e obniża się sama”. USA.

Ponadto Bullard powiedział, e chciałoleh rozpocząć redukcję sumy bilansowej Fedu jeszcze w drugim kwartale. Rrynek terminowy wycenia, e do końca roku bank centralny USA dokona sześciu podwyżek stopy funduszy federalnych (po 25 pb. każda).

Z powodu perspektyw wzrostu stóp procentowych pod presją znalazły się spółki technologiczne. Akcje Nvidii przeceniono atau 7,6% i untuk pomimo podniesienia przez firmę prognozy dan bieżący kwartał. Notowania Palantiru poszły w dół o niemal 16% po tym, jak spółka rozczarowała wynikami kwartalnymi.

READ  Kenaikan harga listrik. Akan ada kampanye pendidikan untuk mendidik orang Polandia tentang arus mahal

KK

ródło: